اشتباهات مردان در زندگی مشترک

  • سه شنبه, 28 شهریور 1396 ساعت 09:56
  • منتشرشده در بهداشت مردان
  • بازدید 721 بار

هم خانم‌ها و هم آقایان اشتباهاتی در رابطه مرتکب می‌شوند که آرامش و عشق رابطه را برهم می‌زند. این اشتباهات از طبیعت آن‌ها و تفاوت بین فیزیولوژی مرد و زن ریشه می‌گیرد.

ولی بعضی اشتباهات وجود دارد که می‌تواند رابطه را برای همیشه خراب کند هم خانم‌ها و هم آقایون هر دو ممکن است دچار چنین اشتباهاتی شوند. اشتباه چیزی نیست که مخصوص یک جنسیت خاص باشد فقط مردها نیستند که اشتباه می‌کنند خانم‌ها هم ممکن است دچار اشتباهاتی شوند که بخشیدن آن کار سختی است.

مثلا اگر مردی با زن دیگری به همسر خود خیانت می‌کند، زنش او را هیچ وقت نخواهد بخشید با این‌که بسیاری از زن‌ها ممکن است تصمیم می‌گیرند دوباره از نو با همسران‌شان شروع کنند ولی دیگر هیچ چیز بین آن‌ها مثل قبل نخواهد شد حتی چیزهای کوچک برای آقایان مثل پنهان کردن چیزی از همسرشان یا انجام کاری خلاف میل او می‌تواند اشتباه بزرگی باشد برای مردها این چیزها چندان چیز خاصی نیست ولی برای زن‌ها این طور است.

برای اینکه زندگی زناشویی خوبی داشته باشیم لازم نیست که بیخودی به دنبال راه های معجزه آسا باشیم ضمن اینکه باید بدانید که خوشبختی در زندگی زناشویی و داشتن یک زندگی زناشویی موفق بعد از ازدواج هیچ ارتباطی به رویاپردازی و ایده آل نگری نداشته و در عین حال چیزی نیست که بدون هیچ‌گونه تلاش و اراده‌ای تحقق پذیرد.

پس لازم است بدانید که اگر واقعا قصد بهبود شرایط زندگی زناشویی خودتان را دارید یکی از بهترین اقداماتی که می‌توانید انجام دهید شناسایی عوامل مخرب در زندگی است که ما در این مطلب از آن‌ها با نام دشمن زندگی زناشویی یاد می‌کنیم.

برخی گمان می‌کنند با تغییر محل سکونت آدم‌های تازه دور و بر خود جمع کردند، تغییر شغل یا مسافرت می‌تواند از شر مشکلات‌شان خلاص شوند، فراموش می‌کنند هر جا بروند خودشان را همراه می‌برند.

اگر در شیراز افسرده باشیم در تهران هم احساس افسردگی می‌کنیم با تغییر صحنه ممکن است مدتی اوضاع بهتر بنمایاند. با این حال رفته رفته همان رفتارهای پیشین را در پیش خواهیم گرفت و همان کمبودها، همان روحیه، همان احساس‌ها باز به سراغمان خواهد آمد این امر در عشق هم صادق است.

بیشترین شکایت خانم‌ها این است که مردشان به حرف آن‌ها گوش نمی‌دهد، متاسفانه مردها قدرت یک گفت وگوی ساده و عاشقانه را دست کم می‌گیرند. خانم‌ها طی گفت و گو دوپامین یا همان هورمون لذت در بدنشان بالا می‌رود و در نتیجه طی این گفت وگو ارتباط قوی‌تر می‌شود اما برای بیشتر مردها گفت و گو این‌قدر اهمیت ندارد. مردها متوجه نمی‌شوند که خانم‌ها حرف می‌زنند تنها برای این‌که احساس کنند به طرف مقابل وصل هستند.

وی با بیان این‌که مردها پیشنهاد کمک نمی‌دهند تصریح کرد: خانم‌های شاغل بیشتر اوقات روزشان را در دفتر کار سپری می‌کنند و بعد هم باید مشغول غذا پختن و رسیدگی به خانه شوند، آیا به نظر شما این توقع زیادی است که زنی انتظار داشته باشد بدون این‌که از همسرش بخواهد ظرف‌ها را بشوید؟

وقتی یک زن کمک می‌خواهد یا به کمک نیاز دارد، ممکن است به‌طور مستقیم خواسته‌اش را مطرح نکند و هیچ‌کس هم انتظار ندارد که یک خانم هیچ وقت به کمک احتیاج نداشته و مانند یک شیرزن از کسی انتظاری نداشته باشد.

از قانون طلایی ارتباط موفق چیزی شنیده‌اید

بارها و در جاهای مختلف درباره تفاوت های زن و مرد صحبت شده ولی برای بیشتر مردها رفتار زن ها همچون یک راز است و شاید غفلت از همین تفاوت‌ها گاهی باعث می‌شود یک موضوع کوچک و یک اختلاف نظر جزئی تبدیل به یک دعوای بزرگ و دلخوری زیاد شود، قانون طلایی برای حل این مشکل این است؛ همان‌گونه که دیگران با شما رفتار می‌کنند با آن‌ها رفتار کنید، مردها معمولا همان‌گونه که دوست دارند همسرشان با آن‌ها رفتار کند با او رفتار می‌کنند و همین باعث به‌وجود آمدن اختلافات می‌شود چون زن‌ها و مردها متفاوتند.

یکی از رایج‌ترین اشتباهات مردان هنگام ارتباط با همسر یا نامزدشان این است که اصلا به نیازهای عاطفی متفاوت همسرشان توجه نمی‌کنند و بیشتر توجه آن‌ها به احساسات خودشان است از طرف دیگر برای زنان نیز چندان مهم نیست که مردان درباره آن‌ها چه فکر می‌کنند، همه آنچه برای آن‌ها اهمیت دارد احساس خودشان نسبت به مرد زندگی‌شان است. یک زن چندان توجه نمی‌کند که شما چقدر می‌خواهید او را تحت تاثیر قرار دهید. اگر شما خودتان فکر می‌کنید همسر یا نامزد خوبی هستید، در احساسات او تاثیر خاصی ندارد. او چندان توجه نمی‌کند که شما در دلتان به چه فکر می‌کنید.

این مورد می‌تواند کار یا فعالیت فرهنگی یا... باشد. وقتی شما به نیازهای خودتان توجه کافی داشته باشید و سعی کنید استعداد‌های بالقوه خودتان را شکوفا کنید و با انجام دادن کاری که دوست دارید شاداب باشید، مسلما در کنار همسرتان نیز زندگی بهتری خواهید داشت و بهتر می‌توانید او را خوشحال کنید.

زن‌ها برای داشتن یک رابطه موفق نیاز دارند که هم صحبت کنند، هم توجه کافی دریافت کنند و هم با همسرشان ارتباط حسی و فیزیکی داشته باشند و در نتیجه این حالات احساس صمیمیت بیشتری می‌کنند.

منبع: سلامت نیوز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

خانواده اسلامی

پایگاه خانواده اسلامی، رهیافتی نو به الگوی خانواده مسلمان و جامعه اسلامی

خانواده اسلامی مهم ترین نقش آفرین در ساختن تمدن نوین اسلامی است. از این رو هدف این مجموعه ارائه الگوی کاملی از خانواده اسلامی به منظور ایجاد، تحکیم و تکامل خانواده در تمامی عرصه ها از طریق ارائه و بررسی رهنمودهای معصومین (علیهم السلام) و سیره عملی ایشان است.

ارتباط با ما