خستگی همسر پس از رابطه زناشویی

  • سه شنبه, 28 شهریور 1396 ساعت 10:37
  • منتشرشده در بهداشت مردان
  • بازدید 564 بار

این اتفاق زیاد می‌افتد که مردان بعد از رابطه جنسی به خواب می‌روند در حالی‌که زنان بیدار هستند. مردان برای این خواب مدیون هورمون پرولاکتین هستند که بعد از مقاربت ترشح شده و موجب خواب آلودگی می‌شود. پرولاکتین انتقال دهنده عصبی تحریک کننده بیداری یعنی دوپامین را سرکوب می‌کند. در حالی‌که بدن زنان این هورمون را بسیار کم ترشح می‌کند. اما این تنها پرولاکتین نیست که باعث می‌شود چشم‌های مردان باز نماند.

هورمون احساس خوب یا همان اکسی توسین در هنگام رابطه جنسی ترشح می‌شود و می‌تواند افکار استرس‌زا را از ذهن دور کند و به‌همین دلیل آن‌ها راحت‌تر و آسان‌تر به خواب می‌روند و اگر در خاموشی رابطه جنسی داشته باشند این پیام به مغز می‌رسد که وقت خواب است و هورمون ملاتونین چرخه خواب را تنظیم می‌کند. وقتی پرولاکتین، اکسی توسین، ملاتونین همه با هم مداخله می‌کنند وقت خوابیدن است.

بدنش شیفت می‌کند

مواد شیمیایی بدن مرد بعد از ارگاسم تغییر می‌کند. وقتی پرولاکتین ترشح می‌شود، بدن هشدار خستگی می‌دهد. در مقابل زنان در هر بار رابطه جنسی به ارگاسم نمی‌رسند. بنابراین می‌توانند انرژی لازم برای بحث درباره عشق و زندگی و... را دارند. یک توضیح زیستی دیگر این است که هنگام رابطه جنسی و بعد از ارگاسم عضلاتی که از گلیکوژن انرژی تولید می‌کنند، تحلیل می‌روند و همین در مردان احساس خواب آلودگی می‌دهد از آن‌جا که مردان توده عضلانی بیشتری نسبت به زنان دارند مردان احساس خستگی بیشتری می‌کنند.

احساس روانی‌اش را از دست می‌دهد

رابطه جنسی بر جنبه‌های روانی نیز تمرکز دارد، ادغام دو بدن که باعث هدایت انرژی و پرانرژی کردن زن و مرد دارد. رابطه جنسی و ارگاسم اوج آگاهی روانی و اتحاد انرژی را نشان می‌دهد. اما ارگاسم مرد خارجی است و باعث خارج شدن این انرژی می‌شود. در مقابل اوج لذت جنسی در زن درونی است و انرژی در بدن باقی می‌ماند و برای همین سرحال می‌ماند.

نمی‌تواند صحبت کند

زنان دلشان می‌خواهد تجربه‌های‌شان را پردازش کنند به‌همین دلیل تمایل به صحبت کردن بعد از رابطه جنسی دارند. ارتباط گرفتن برای زنان ساده‌تر و طبیعی‌تر است. اگر مرد هم صحبت خوبی نباشد به پشت روی تخت دراز کشیده و ارتباطی برقرار نمی‌کند. در حالی‌که براساس تحقیقات نوازش بعد از رابطه جنسی به تقویت صمیمیت، دلبستگی و احساس کلی طرفین کمک می‌کند. بنابراین باید راه‌هایی برای پیوند بعد از رابطه جنسی پیدا کنید.

راه‌های بیدار نگه‌داشتن برای دریافت نوازش

رابطه جنسی را قبل از صبحانه، ناهار یا شام قرار دهید. به این ترتیب او کمتر احتمال دارد به خواب برود چون گرسنه است.

سعی کنید شب دیر وقت مقاربت نداشته باشید چون این زمان خود به خود خستگی به دنبال دارد.

درباره تعیین زمانی برای بیدار ماندن بعد از رابطه جنسی با هم به توافق برسید.

همه چیز به او مربوط نمی‌شود

بعد از رابطه جنسی هم مرد و هم زن احساس آرامش، گرمی و خواب آلودگی می‌کنند اما همه مردان هم بعد از رابطه جنسی نمی‌خوابند برخی از آن‌ها از نوازش لذت می‌برند و از صحبت کردن با یکدیگر لذت می‌برند و گاهی این زن است که به خواب می‌رود. اما اگر هم بخوابد نباید شما را به این فکر بیندازد که رابطه شما آن‌طور که باید قوی نیست. در حالی که خروپف او می‌تواند ثابت کند که چقدر خوشحال و راضی است.

منبع: نی نی بان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 28 شهریور 1396 ساعت 12:21
  • اندازه قلم

خانواده اسلامی

پایگاه خانواده اسلامی، رهیافتی نو به الگوی خانواده مسلمان و جامعه اسلامی

خانواده اسلامی مهم ترین نقش آفرین در ساختن تمدن نوین اسلامی است. از این رو هدف این مجموعه ارائه الگوی کاملی از خانواده اسلامی به منظور ایجاد، تحکیم و تکامل خانواده در تمامی عرصه ها از طریق ارائه و بررسی رهنمودهای معصومین (علیهم السلام) و سیره عملی ایشان است.

ارتباط با ما