دردهای مرگبار مردانه

  • سه شنبه, 28 شهریور 1396 ساعت 10:41
  • منتشرشده در بهداشت مردان
  • بازدید 586 بار

درد کشاله ران، کمر، ساق پا، شکمی، قفسه سینه و ادرار دردناک در آقایان نشانه چیست؟

مردان باید بدانند که به‌خاطر چشم پوشی از علائم بیماری‌ها و عدم رسیدگی به‌موقع، به علائمی که می‌تواند شما را از بیماری‌های مهلک، آگاه و منجر به پیشگیری از بیماری شود، شاید مجبور شوید که بهای بسیار سنگینی بپردازید. در این‌جا ۷ نشانه‌ای که مردان به هیچ وجه نباید از آن چشم پوشی کنند، و باید سریعا به‌دنبال درمان‌های فوری باشند، بیشتر معرفی شده است.

درد ناگهانی کشاله ران

این درد ممکن است در اثر پیچش بیضه‌ها ایجاد شود. پیچش بیضه یا تورشن، اغلب به‌دنبال چرخش بیضه حول محور خود، روی می‌دهد.

تشخیص قطعی با سونوگرافی است و به‌دلیل انسداد عروق بیضه و نرسیدن خون به آن، درمان سریع که اغلب جراحی است ضروری است، در غیر این‌صورت خطر عقیمی وجود خواهد داشت.

اما یک علت دیگر این درد، ممکن است عفونت و التهاب اپیدیدیم باشد. اپیدیدیم عبارت‌ است‌ از، التهاب‌ و عفونت‌ اپیدیدیم‌. اپیدیدیم‌ یک‌ ساختار مستطیلی‌ شکل‌ است‌، که‌ به‌ قسمت‌ بالایی‌ هر کدام‌ از بیضه‌ها می‌‌چسبد. هدف‌ درمان‌ عبارت‌ است‌ از مبارزه‌ با عفونت‌ و کاهش‌ درد و تورم‌. درمان‌ معمولا می‌تواند در منزل‌ انجام‌ گیرد.

درد شدید کمر

درد ناگهانی و شدید در پشت، اگر مربوط به ورزش نباشد، می‌تواند نشانه‌ای از تبال به آنوریسم آئورت شکمی باشد. این عارضه در جریان پارگی لایه داخلی آئورت شکمی ایجاد می‌شود. آنوریسم آئورت شکمی، گاهی می‌تواند علاوه بر کمردرد با بی‌اشتهایی و کاهش وزن و همچنین یک توده ضربان‌دار در شکم همراه باشد. با تعیین ابعاد آنوریسم، از طریق سی تی اسکن، از طریق دارو و جراحی می‌توان اقدام به درمان کرد.

درد مداوم در ساق پا

درد آزاردهنده در بالای پا و یا جلوی ساق پا، اگر با ورزش بدتر شود، با مسکن‌هایی مانند ایبوپروفن و یا استفامینوفن بهبود می‌یابد. در غیر این صورت این درد شاید مرتبط با شکستگی استرسی استخوان باشد. این نوع شکستگی هنگامی بروز می‌کند که نیروی بیش از حد ظرفیت استخوان، طی هفته‌ها و به‌طور مکرر روی استخوان طبیعی وارد شود. هر یک از این نیروها اگرچه باعث شکستگی نمی‌شود، ولی جمع آن‌ها در طی زمان، باعث تسلیم شدن استخوان و در نهایت شکستگی می‌شود. درمان این شکستگی در اغلب موارد غیر جراحی است و البته موارد استثنایی مانند شکستگی گردن، استخوان ران یا شکستگی‌های جابه‌جا شده ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشد.

درد شکمی شدید

این درد که با احساس شیئی تیز در معده یا گلوله‌ای در شکم همراه است، در ناحیه دنده‌ها نیز گسترش می‌یابد و می‌تواند نشانه‌ای از آپاندیسیت، پانکراتیت و یا التهاب کیسه صفرا باشد. در هر سه مورد، علت می‌تواند عفونت باشد. درد در قسمت پایین شکم، نشان دهنده آپاندیسیت است. درد در قسمت فوقانی شکم، معمولا نشان دهنده التهاب کیسه صفرا و در زیر قفسه سینه نشان دهنده پانکراتیت است.

درد گذرای قفسه سینه

دردی سنگین، که به‌طور ناگهانی ظاهر می‌شود و به سرعت از بین می‌رود، می‌تواند نشان دهنده سوء هاضمه، یا خطر حمله قلبی باشد. حتی اگر مدت زمان این درد بسیار کوتاه باشد، خطر آن را نباید نادیده گرفت.

درد ساق پا همراه با تورم

ساق پای متورم حساس به لمس، می‌تواند نشان دهنده ترومبوز وریدهای عمقی باشد. ماساژ ناحیه دردناک خطرناک است و می‌تواند باعث گسترش لخته به ریه‌ها شود.

ادرار کردن دردناک

این عارضه ممکن است در بدترین حالت، نشان دهنده ابتلا به سرطان مثانه باشد. درد و خون در ادرار از نشانه‌های ابتلا به این سرطان، یعنی چهارمین سرطان شایع در مردان است. سیگار کشیدن بزرگ‌ترین عامل خطر ابتلا به سرطان مثانه است. با انجام آزمایش ادرار و تشخیص تومور، گزینه‌های جراحی، شیمی درمانی و رادیوتراپی به‌عنوان درمان در دسترس است.

منبع: سیمرغ

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • اندازه قلم

خانواده اسلامی

پایگاه خانواده اسلامی، رهیافتی نو به الگوی خانواده مسلمان و جامعه اسلامی

خانواده اسلامی مهم ترین نقش آفرین در ساختن تمدن نوین اسلامی است. از این رو هدف این مجموعه ارائه الگوی کاملی از خانواده اسلامی به منظور ایجاد، تحکیم و تکامل خانواده در تمامی عرصه ها از طریق ارائه و بررسی رهنمودهای معصومین (علیهم السلام) و سیره عملی ایشان است.

ارتباط با ما